Nasze hobby

Wiosną 2006 roku, właściciel naszej firmy Pan Roman – wpadł na wspaniały pomysł, aby nieużytkowany grunt w siedzibie naszej firmy, gdzie znajdowała się sama trawa, w jakiś sposób wykorzystać. I w ten oto sposób wiosną 2006 roku ogrodziliśmy “zielony teren” i powstała nasza “mała hodowla”, która na początku składała sie z 3 danieli.

Od kwietnia 2007 roku do naszych danieli dołączyła lama, która doskonale z nimi współżyje na tym samym terenie. Czasami jesteśmy świadkami jej niecodziennej umiejętności charakterystycznej dla lam – opluwania swoich współlokatorów. Pozornie miło wyglądająca lama może czasami sprawić nam przysłowiowego “psikusa” !

W czerwcu 2007 roku nastąpiła bardzo ważna, można by powiedzieć historyczna, chwila dla naszej “małej hodowli”. Staliśmy się świadkami pierwszych narodzin danieli – doczekaliśmy się dwóch potomków Danieli – obydwa to samce.

Cały wybieg znajduje się na terenie siedziby naszej firmy, gdzie możecie Państwo na własne oczy podziwiać życie tej malej gromadki, którą w tej chwili tworzą trzy dorosłe i dwa młode daniele oraz Lama.